?> Звернення харківських чорнобильців до Посла ЄС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.09.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

Звернення харківських чорнобильців до Посла ЄС

Послу, Голові  Представництва

Європейського  Союзу  в  Україні

Яну Томбінському

Вул. Кругло-Університетська, буд.10

м. Київ, 01024, Україна.

м. Харків, 26.09.2012р.

Вельмишановний  пане  посол!

До Вас звертаються постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, які в 1986-1990 роках захистили не тільки свою Батьківщину – Україну, але й значну частину Європи.

Ми, представники неурядових організацій України, що об'єднують учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ми від усього серця вітаємо переговори ЄС і України щодо асоціації й сподіваємося, що в рамках цих переговорів будуть також мати місце питання розвитку демократії та Верховенства Права в Україні.

Але нас не можуть не турбувати питання соціального забезпечення вразливих верств населення України. Саме тому ми маємо честь звернутися до Вас.

05.06.2012р. Верховна Рада України прийняла Закон України № 4901-VI «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Дійсно невиконання судових рішень державними органами стало повсякденною практикою в Україні, що підтверджується чисельними зверненнями громадян до Європейського суду з прав людини.

22.12.2011р. Верховна Рада України прийняла Закон України № 4282-VI «Про Державний бюджет України на 2012 рік» у прикінцевих положень якого замість визначення законами виплат та компенсацій запропонована формула «у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України».

Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 р. № 3-рп/2012 визначається, що Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.

Стаття 22 Конституції України наголошує:

–    Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

– При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Таким чином, прийняття вказаних Законів України порушує принципи Верховенства права – фундаментальної цінності Європейського Союзу.

Ще до прийняття цих законів органи виконавчої влади почали наступ на права громадян. Так Прем’єр-міністр України своїм розпорядженням від 22.06.2011р., давши доручення своїм підлеглим та судовій гілки влади, спробував припинити виконувати судові рішення про виплату пенсій в порядку та розмірах, визначених на підставі судових рішень, які набрали законної сили та вже виконувались. Таке розпорядження суперечило головному принципу демократії про розподіл влади на законодавчу, виконавчу та судову. Це є проявом втручання органів виконавчої влади у справи судової влади. Остаточно Уряд України припинив виконання вказаних рішень національних судів з 01.11.2011р., що видавалося діючою владою України здобутком демократії, а у громадян викликало обурення та протестні дії, які відбувалися все друге півріччя 2011р.

Ми з розумінням ставимося до прагнення Уряду щодо економії. Ми з особистого досвіду дуже добре знаємо, що таке нестача коштів. Але ми не розуміємо намагання Уряду економити на найуразливіших верствах населення, захисниках Вітчизни та постраждалих, та ще й у спосіб, що суперечить Конституції України та міжнародним зобов’язанням Держави.

Просимо Вас у рамках Ваших повноважень докласти зусиль для недопущення подальшого зубожіння малозабезпечених верств населення України й застосувати Ваш вплив на Президента, Верховну Раду й Уряд України для проведення соціальних реформ у справедливий спосіб, що не порушує принципів демократії та Верховенства права.

Зараз напередодні виборів депутатів до Парламенту України обурені та невдоволені діями влади постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи знову вимушені безстроково протестувати від Луганська та Донецька до Львова, Івано-Франківська та Тернополя.

У Харкові безстроковий протест постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи розпочався 11.09.2012р.

Просимо проінформувати про цей лист органи Європейського Союзу, що відповідають за переговорний процес щодо асоціації України та ЄС, ПАРЄ та ОБСЄ.

Налаштовані на зустріч у будь-який час.

Будемо щиро вдячні, якщо про прийняте рішення ви нас проінформуєте за адресою: вул. Корчагинців, буд. 7, к. 6, м. Харків, 61171, Україна, Білоєнку Володимиру Миколайовичу.

Інформаційні ресурси: http://veteranychernobyl.org/, http://alder.pp.ua/, http://luganskie-chernobilci.blogspot.com/, http://torezdon.blogspot.com/, http://echochernobylya.blogspot.com/, http://www.postchernobyl.kiev.ua/.

З повагою й надією,

за дорученням учасників протесту

Всеукраїнська громадська організація

«Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля»

Харківський обласний осередок

Голова правління                                                           В. М. Білоєнко

Всеукраїнська громадська організація

«Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля»

Харківський міський осередок

Голова правління                                                           В. М. Бєляков

Харківське громадське

об'єднання інвалідів Чорнобиля

«Чорнобильський Спас»

Голова                                                                             Б. І. Коротков

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 26 сентября 2012 г. в 20:51
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта